Komis a skup samochodów

Komis a skup samochodówObecnie chcąc sprzedać swój samochód mamy do wyboru mnóstwo stron internetowych, na których możemy zamieścić swoje ogłoszenia. Innym rozwiązaniem jest oddanie pojazdu do komisu samochodowego czy jego sprzedaż w firmie zajmującej się skupem samochodów za gotówkę.

Większość z nich charakteryzuje się długim czasem oczekiwania na zakończenie transakcji. Oferty umieszczane w Internecie znajdują się w nim nieraz kilka miesięcy. Może spowodowane być to nie tylko małym zainteresowaniem, ale i brakiem satysfakcji właściciela z proponowanej ceny.

Komis samochodowy

Kolejnym wyjściem jest także oddanie pojazdu do komisu samochodowego, w którym będzie on wystawiony do sprzedaży. Rozwiązanie to wydaje się dość dobre, ponieważ właściciel nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z potencjalnym klientem. Pozwoli mu to zaoszczędzić czas, który musiałby poświecić na spotkania z nimi. Pośrednikiem w tej kwestii zostaje komis samochodowy. W podpisanej umowie wraz z komisem uwzględnia się cenę minimalną pojazdu. Zadaniem komisu jest sprzedać go po jak najwyższej cenie. Natomiast musimy mieć na uwadze, że zobowiązani jesteśmy zapłacić komisowi wartość prowizji. W każdym razie oddając dość mocno wyeksploatowane auto suma, jaką otrzymamy nie zawsze nas będzie satysfakcjonować. Dlatego większym zainteresowaniem cieszy się Internet, ponieważ nie ma obowiązku zwracania prowizji oraz właściciel ma większy wpływ na cenę.

Skup samochodów używanych za gotówkę

Idealnym rozwiązaniem dla ludzi zajętych, niemających czasu na każdorazowe spotkania z zainteresowanymi czy znalezieniem odpowiedniego komisu jest skup aut używanych za gotówkę. Rynek ten jest bardzo konkurencyjny, a więc znajduje się mnóstwo takich przedsiębiorstw. Te firmy się także coraz większą popularnością. Spowodowane jest to dużą wygodą, mianowicie przedstawiciel firmy skupującej sam do nas przyjeżdża obejrzeć samochód. Przegląd nie zajmuje dużo czasu, rzeczoznawca solidnie i bez zaniżania kwoty wycenia nasz samochód.

W momencie, gdy suma, jaką zaproponuje skupujący będzie nas w pełni satysfakcjonować sporządzona zostanie umowa kupna-sprzedaży. Pieniądze z zawartej transakcji właściciel otrzymuje od razu po wycenie w gotówce lub przelewem na konto bankowe. Kolejnym plusem jest także stan samochodu, który nie musi być idealny. Skupy samochodów używanych kupują nie tylko samochody w dobrym stanie, ale także samochody powypadkowe, które mogą nawet nie jeździć. Jest to spore ułatwienie dla właściciela takiego samochodu, który chce się go jak najszybciej pozbyć. Oddanie samochodu do kasacji wiąże się z różnymi kosztami np. jego dostarczenia. Oczywiste jest także, iż przed oddaniem pojazdu do skupu nie musimy sprawdzać na stacjach kontroli pojazdów jego stanu technicznego. Jak widać jest to dobre i szybkie rozwiązanie pomagające nam sprzedać wyeksploatowany samochód. Jedynym warunkiem, jaki musimy spełnić jest rocznik samochodu, mianowicie firmy jasno określają, jaki wiek samochodu ich interesuje. Natomiast nie ma ograniczeń, co do rodzaju samochodu czy jego marki.