Co to znaczy wirtualne biuro?

Wirtualne biuroCoraz więcej firm decyduje się dziś na usługę wirtualnego biura. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy oraz zyskanie nowoczesnego i prestiżowego adresu dla firmy.

Każde przedsiębiorstw, które decyduje się na skorzystanie z wirtualnego biura zyskuje po pierwsze prestiżowy adres dla swojej firmy. Jest to adres wirtualny, który pozwala na oddzielenie pracy od życia prywatnego, zwłaszcza, gdy działalność prowadzona jest z domu właściciela.

Jest to najczęściej adres mieszczący się w nowoczesnym, biznesowym centrum wielkich miast, więc umieszczenie go na dokumentach czy gadżetach firmowych zwiększa prestiż każdego przedsiębiorstwa. Z uwagi na to, że jest to oficjalny adres firmy, można podawać go klientom do korespondencji. Wirtualny adres to jednak tylko jedna z usług, jakie można wykupić w ramach wirtualnego biura. Kolejną jest wirtualny sekretariat. W tym wypadku nie musimy wynajmować dodatkowych pomieszczeń na biuro ani przewidzieć pieniędzy na wyposażenie sekretariatu. Nie ma również konieczności zatrudniania dodatkowych osób do prowadzenia biura.

W ramach wirtualnego sekretariatu otrzymujemy bowiem pomoc wirtualnej asystentki, która zajmuje się wszelkimi sprawami biurowymi. Do jej zadań należy między innymi odbieranie firmowej korespondencji, sprawdzenie skrzynki mailowej, odbieranie i wysyłanie faksów, umawianie spotkań z klientami jak i dbanie o wizerunek firmy. Bardzo dobrym pomysłem jest także zdecydowanie się na wirtualnego asystenta od spraw prywatnych. Wielu przedsiębiorców zapomina bowiem o takich sprawach jak urodziny mamy, rocznica ślubu dziadków, odebranie rzeczy z pralni, zarezerwowanie biletów do kina czy sprawdzenie godziny przyjazdu pociągu, którym przyjeżdża siostra. Na szczęście nowoczesna usługa wirtualnego asystenta od spraw prywatnych sprawi, że już o niczym nie zapomnimy. Usługa wirtualnego biura pozwala nam również na zatrudnienie specjalisty od marketingu. Taka osoba zatroszczy się o profesjonalną reklamę naszego przedsiębiorstwa, jego promocję na rynku jak i w Internecie.